Hard gras 89

Hard gras archief

Alpenreusjes

Paul Roos

Paul Roos donderdag 5 januari

Liefhebbers van het Zwitserse voetbal hebben zijn de afgelopen decennia niet verwend. Als je het bereiken van de kwartfinale van een EK of WK een hoogtepunt kunt noemen, dan was het laatste hoogtepunt 1954.


Gelukkig is er nu een wedstrijd die dat allemaal in een keer goedmaakt. Het is de zaak FC Sion tegen de FIFA en draait om de vraag of transferperiodes een inbreuk zijn op het vrije verkeer van goederen in de EU.  Op het eerste gezicht lijkt het een gevecht van David tegen Goliath. Alleen David heeft als voorzitter Christian Constantin, die als architect genoeg geld verdient om de beste advocaten jarenlang voor hem te laten werken (en om 28 trainers in 8 jaar te ontslaan).  Bovendien is Constantin net zoals Sepp Blatter geboren in Wallis, alleen net aan de andere kant van het kanton, en is het daarmee ook een persoonlijke kwestie geworden.
Blatter heeft de Zwitserse voetbalbond gedreigd met de uitsluiting van alle Zwitserse clubs en teams uit internationale competities. De bond heeft daarop Sion 36 punten in mindering gebracht wegens het opstellen van niet speelgerechtigde spelers, terwijl volgens de reglementen van dezelfde bond de maximale aftrek 12 punten is. FC Sion begint de tweede helft van het seizoen met -5 punten, Constantin heeft al beroep aangekondigd tegen de uitspraak en ondertussen in een aparte rechtszaak de FIFA aangeklaagd wegens chantage. Liefhebbers van voetbalsoaps kunnen ook in 2012 weer het beste naar de Zwitserse televisie kijken.


Archief

Voetbalnieuws

Social Media